Wpisy użytkownika Korneliowa z dnia 20 marca 2014

Liczba wpisów: 5

korneliowa
 
Mam dla was kilka ciekawostek.

1. Włosy Elsy miały być krótsze niż oryginalne włosy roszpunki, ale faktycznie ma ponad 15 razy więcej pasm włosów! Podczas gdy na głowie roszpunki było zaledwie 27000 włosy, Elsa posiada około 420 tysięcy.
2.Aby pomóc w stworzeniu charakteru Renifera Sven prawdziwy renifer wkroszył do studia. Pomogło to animatorom , by zachowanie i maniery Sven były tak dokładne, jak to możliwe.
3.Czy wiesz, że Roszpunka i Flynn Rider z " Zaplątani "  pojawili się w filmie "Kraina Lodu"? Duet przeszedł przez ekranu z lewej strony w trakcie trwania musicalu " Pierwszy raz jak sięga pamięć".!
4.Disney trzymał się historii "Królowej Śniegu" przez dziesięciolecia, pierwotnie z ideą adaptacji w 1940 roku. Chociaż historia miała wiele możliwości filmu, nikt nie mógł wymyślić sposobu, aby skutecznie korzystać z nikczemnej postaci królowej śniegu.

Dopiero w 2010, zespół pracujący nad filmem w końcu zorientował się, co zrobić z charakterem. Tak więc, "Kraina Lodu" była w stanie iść do przodu!
5. Ponieważ postać królowej śniegu była oryginalnym czarnym charakterem opowieści Hansa Christiana Andersena, drastyczne zmiany musiały być dokonane w celu uczynienia pracy  w "Krainie Lodu". Kiedy producenci pierwszy raz uslyszeli piosenkę "Let It Go", postanowili, że Elsa musi mieć niewinny charakter, który zmagał się z zaakceptowaniem własnej mocy i zagrożeń jakie może przynieć.

Na szczęście, był to doskonały sposób, by w końcu pokonać dylemat królowej śniegu!
6.Idina Menzel - Podwójna Księzniczka Disneya

Broadway , film i telewizja- aktorka Idina Menzel.  Rzeczywiście umieszczono jej głos w dwóch Księżniczkach Disneya! Najpierw zagrała postać Nancy w " Zaczarowanej ", którą poślubił książe Edward. Następnie dała głos Elsie w "Krainie Lodu" !
7.W prawdziwym życiu, dwa płatki śniegu nigdy nie wyglądają tak samo.

Tak stało się też w filmie. Wszystkie mają bardzo różne wzory w zależności od sposobu ich tworzenia. Animatorzy z "Krainy Lodu" chcieli stworzyć tych szczególnych płatkąw śniegu jak najwięcej, więc stworzyli swój własny generator 'śnieżynka' by pomóc sobie z zadaniem. W końcu, powstało 2000 unikalnych kształtów do których wykonania użyto folii.
8.Postacie Kai'a i Gerdy nie otrzymali tych imion przez zbieg okolicznosci ! W rzeczywistości są oni nazwani imionami dwóch boherów oryginalnej historii "Królowa Śniegu": dzieci o iminiu Kaj i Gerda.
fun-facts-about-disney-s-frozen955017151-jan-28-2014-1-600x500.jpg

9.Nie tylko korzystano z rzeczywistych imion postaci z "Królowej Sniegu", ale także oddali hołd autorowi opowieści Hans'owi Christian'owi Andersen'owi.!  Bohaterowie Hans, Kristof, i Anna są właściwie imiennikami Andersen'a. W zabawnym zrządzeniem losu, Kristen Anderson-Lopez, członek zespołu, który stworzył muzykę filmu, ma też podobną imię do Andersena.

10. "Kraina Lodu" oferuje szeroki wachlarz liczb piosenek by zapewnić widzom rozrywkę. Sceny muzyczne w filmie faktycznie zajmują 24 minuty od chwili uruchomienia filmu. !
(To nic dziwnego, że ścieżka dźwiękowa jest tak popularna! : ))
11.Sven-renifer miał mieć inną nazwę! Był początkowo nazywany Thor, ale z popularności "The Avengers" i "Thor"  można sobie wyobrazić, dlaczego jednak zamiono jego imię na coś mniej chlubnego.
12.Kolejna akcja podjęta przez animatorów  "Krainy Lodu" w celu stworzenia realistycznego filmu to zorganizowanie podróż do Jackson Hole w Wyoming. Wielu z animatorów i innych artystów - mężczyzn i kobiet - którzy pracowali przy filmie założyli długie sukienki i spódnice i brneli przez głęboki śnieg, który pomógł im wyobrazić sobie, jak ubrania i ruchy powinny wyglądać w filmie w zimowej scenerii.


Frozen-Behind-the-Scenes.jpg

W piosence:Człowiek zwierzęciu jest wilkiem instrument Kristoffa posiada 4 struny, ale tylko 3 kołki stroikowe.
  • awatar Anariel.: Z tymi włosami nie wiedziałam :o
  • awatar Disney - Mój Świat : Warto wiedzieć ;3
  • awatar Kinomaniacy: super : )
Pokaż wszystkie (3) ›
 

korneliowa
 
Korneliowa: Mam do was wielką prośbę a dokładnie proszę zagłosujcie na mnie disney.nick.pinger.pl/m/21513077 mam numerek 17,kto zagłosuje dostaje dedykację :D
 

korneliowa
 
• Gdyby wszystkie włosy z jednej zwykłej fryzury o długości 30 cm ułożyć jeden za drugim, miałyby łączną długość ponad 40 km. Gdyby to samo zrobić z włosami Roszpunki, łączna długość wyniosłaby prawie 3000 km.

• Podczas produkcji filmu dziesięć kobiet specjalnie zapuściło włosy, aby przekazać je organizacji, która wytwarza peruki dla osób, które utraciły własne włosy z powodu choroby.

• Inżynier zajmująca się oprogramowaniem do renderingu włosów, Kelly Ward (jedna z programistów odpowiedzialnych za symulację włosów Roszpunki i wszystkich głównych bohaterów filmu), uzyskała stopień doktora nauk komputerowych z zakresu badań nad odwzorowaniem włosów. Jest uznawana za jednego z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie.

• Jedną z najbardziej zachwycających scen filmu jest scena z lampionami na niebie. Do każdego lampionu animowano osobny płomyk składający się z 10 000 punktów światła. W pewnej chwili jedno ujęcie obejmuje 46 000 lampionów, co daje 460 milionów punktów światła!!
• Wodospad i strumień w dolinie wieży powstały w oparciu o strumienie i wodospady parku Yosemite w Kalifornii. Szef efektów specjalnych wybrał się tam na dwa dni i nagrał ponad 150 krótkich filmów. Z tego materiału dyrektorzy artystyczni wybrali najodpowiedniejsze elementy. Na wodospad składa się ponad 10 milionów osobnych "punktów" — kropelek.
• Woda wypływająca z drewnianej tamy powstała w oparciu o Grizzly River Run w kalifornijskim parku Disneyland. W finałowej scenie filmu ze zniszczonej tamy wylewa się 87 milionów litrów komputerowo wygenerowanej wirtualnej wody.
• Spowijająca wszystko mgła, która pojawia się w obozie Gertrudy i Roszpunki symbolizuje emocjonalne "osnucie" umysłu Roszpunki przez Gertrudę.
• Żeby nie zwariować podczas długich godzin ciężkiej pracy, członkowie zespołu produkcyjnego ponad 2000 razy grali w wyścigi Mario Kart!
• Animowana obsada "Zaplątanych" to pięcioro głównych bohaterów, 21 zbirów i 38 mieszkańców miasta. Do sceny z lampionami zespół animatorów odpowiedzialnych za efekty specjalne musiał stworzyć na ekranie grupę 3000 ludzi. Nigdy wcześniej w studiu Disneya nie zgromadzono tak wielkiego wirtualnego tłumu.
• "Zaplątani" to 50. pełnometrażowy film animowany wytwórni Walt Disney Pictures.

• Byron Howard i Nathan Greno, zanim zostali reżyserami, odwiedzili kiedyś studio animacji Disneya w kompleksie Walt Disney World — i wtedy zapragnęli zostać animatorami. Czekając na przyjęcie, Howard pracował jako przewodnik i pokazywał turystom pracę animatorów przez szyby.
• "Zaplątani" to 50. pełnometrażowy film animowany wytwórni Walt Disney Pictures.
• Wschodzące gwiazdy Byron Howard i Nathan Greno są powiewem nowego talentu w branży filmów animowanych. W 2008 r. Howard wyreżyserował film "Piorun" wytwórni Walt Disney Animation Studios. Przyniósł on 300 milionów USD zysków na całym świecie, dwie nominacje do nagrody Golden Globe® (najlepszy film animowany i najlepsza piosenka do filmu) oraz nominację do Oscara® za najlepszy film animowany. Greno, tworzący animacje dla wytwórni Disneya od 14 lat, był szefem scenariusza animacji w filmie "Piorun" oraz pracował przy powstawaniu filmów "Mulan", "Mój brat niedźwiedź" oraz "Rodzinka Robinsonów".
• Malunek ścienny-historyjkę ozdabiającą mur wieży Roszpunki zaprojektowała i namalowała córka szefowej animacji Glen Keane, artystka Claire Keane. Co więcej, Glen — tworząc koncepcję postaci Roszpunki — myślała właśnie o swojej córce, jej niepohamowanej naturze i zamiłowaniu do malowania po ścianach.
• Do podkładania głosu głównym postaciom pierwotnie byli wybrani Kristin Chenoweth i Dan Fogler.
• Flynnowi głosu miał użyczyć Clay Aiken.
•Kiedy Roszpunka i Pascal bawią się w chowanego, na doniczce widocznej za oknem namalowany jest kwiat. W dalszej części filmu już go tam nie ma.
•Gdy Flynn jest prowadzony na szubienicę, ma na rękach kajdany, które znikają w trakcie jego ucieczki.
•W scenie w wieży przy końcu filmu Flynn sięga prawą ręką do włosów Roszpunki. Widzimy wtedy, że przez chwilę na ręce nie ma łańcucha, choć Flynn powinien być nim skuty.
•Kiedy Flynn wyjaśnia, dlaczego nie może zabrać Roszpunki z wieży, leży na swojej lewej stronie. W następnej scenie, kiedy Roszpunka za pomocą swoich włosów chce go podnieść z podłogi, leży na plecach.
•Prace nad filmem rozpoczęto 26 lipca 2004 roku.
•Aktorka Mandy Moore była inspiracją dla twórców do stworzenia wizerunku Roszpunki.
•Pierwotnie główny bohater filmu - Flynn miał nazywać się Bastian.
I do tego piosenka
  • awatar gość: Ciekawe
  • awatar Princess Mérida DunBroch: super, zawsze myślałam, że to Gertruda jest czarownicą... ale jak tak myślę o tym Julku, który dwa razy wyparozniknął swoje kajdany, to chyba jednak on jest czarodziejem xD
Pokaż wszystkie (2) ›
 

korneliowa
 
Mam dla was takie nowinki techniczne a mianowicie pojawiły się kursory z FROZEN!Patrzcie
Myszki.jpg

jeśli chcecie do wybranej myszki kod piszcie w wiadomości prywatnej :3
Pokaż wszystkie (3) ›
 

korneliowa
 
Korneliowa: Zapraszam na mojego 3 bloga o : Władcy pierścienia i o Hobbicie i o krainie lodu.Link : ringerowa.pinger.pl/
  • awatar #JWoww#<3#: Super blog, zapraszam do mn :)
  • awatar Disney - Mój Świat : Fajne już wpadam ;)
Pokaż wszystkie (2) ›